Materiały Partnera

Dentysta – 3 zabiegi, które może Ci polecić

Wizyta u dentysty jest nieodłączną częścią dbania o zdrowie jamy ustnej. Często jednak pacjenci obawiają się wizyt u stomatologa z powodu nieznajomości procedur, jakie mogą być im zalecone. Przyjrzyjmy się trzem powszechnie stosowanym zabiegom dentystycznym: skalingowi, piaskowaniu oraz lakowaniu. Dowiesz się, na czym polegają i dlaczego mogą być zalecane przez dentystę.

​Dentysta poleca – skaling, czyli profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego

Skaling to jeden z podstawowych zabiegów przeprowadzanych przez dentystów w celu utrzymania zdrowia jamy ustnej. Polega on na profesjonalnym usuwaniu kamienia nazębnego, który gromadzi się na powierzchni zębów i przyzębia. Kamień nazębny jest twardym osadem, który powstaje z osadzania się resztek pokarmowych i bakterii na zębach. Usunięcie go jest istotne, ponieważ może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak zapalenie dziąseł czy próchnica. Skaling pomaga w zapobieganiu tym schorzeniom oraz utrzymywaniu zdrowia dziąseł i zębów.

​Dentysta poleca – piaskowanie, czyli skuteczne oczyszczanie zębów

Warto wiedzieć, że skalingowi często towarzyszy piaskowanie, choć ma ono nieco inne zastosowanie. Polega na usuwaniu osadów, przebarwień i płytki nazębnej za pomocą strumienia powietrza i specjalnego proszku piaskowego. Jest to skuteczna metoda pozbywania się plam i przebarwień spowodowanych paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty czy spożywaniem barwnych napojów. Piaskowanie jest również często stosowane w ramach zabiegów stomatologii estetycznej, ponieważ poprawia wygląd zębów i sprawia, że są one jaśniejsze. Po zabiegu pacjenci często zauważają uczucie czystości i świeżości w jamie ustnej.

​Dentysta poleca – lakowanie, czyli ochrona zębów przed próchnicą

Procedura, która ma na celu ochronę uzębienia przed próchnicą, szczególnie w przypadku zębów trzonowych mlecznych u dzieci to lakowanie. Polega ona na pokryciu powierzchni zęba specjalną warstwą lakieru, który chroni przed działaniem bakterii i kwasów. Lakowanie jest skuteczną metodą zapobiegania próchnicy i może być zalecane szczególnie dla dzieci, które mają trudności z dbaniem o higienę jamy ustnej, a także dla dorosłych pacjentów o zwiększonym ryzyku próchnicy. Ten prosty zabieg może znacząco wpłynąć na zdrowie zębów i zapewnić im długotrwałą ochronę. Jeśli szukasz dentysty w Bydgoszczy, który wykona wszystkie z powyższych zabiegów, sprawdź tutaj https://dentus.com.pl/stomatolog-bydgoszcz/. W Dentusie możesz liczyć na wysoki poziom usług i profesjonalizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *