Materiały Partnera

Jak zdobyć pieniądze na leczenie, czyli jak zachęcić innych do pomagania potrzebującym?

Większość osób w naszym kraju w przypadku potrzeby skorzystania z pomocy medycznej zgłasza się po pomoc do placówek finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety osoby, które doświadczyły ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub cierpią na choroby przewlekłe wymagające długotrwałego leczenia, muszą mierzyć się z brakiem możliwości pełnego finansowania z państwowego funduszu. Część z osób może wymagać długiej rehabilitacji lub bardzo drogich leków, które nie są refundowane. Jakie możliwości mają zatem te osoby, które nie są w stanie zapłacić z własnej kieszeni?

Jak zdobywać pieniądze na leczenie we własnym zakresie? Sposoby przeprowadzania prywatnych zbiórek

Część osób, które nie są w stanie sfinansować swojego leczenia, decyduje się na założenie i rozpoczęcie zbiórki pieniędzy. Informację o prowadzonych zbiórkach możemy znaleźć praktycznie we wszystkich mediach masowego przekazu.

Oprócz mediów, informacje o zbiorkach możemy znaleźć także na ulotkach w skrzynce pocztowej, na plakatach czy słupach ogłoszeniowych. Czasem możemy również spotkać w różnych miejscach wolontariuszy z puszkami, którzy słowami zachęty próbują zebrać potrzebną kwotę.

Obecnie jedną z najpopularniejszych metod zdobywania pieniędzy są zbiórki internetowe. Jest to duże ułatwienie dla potencjalnego darczyńcy, aby wesprzeć wybraną akcję charytatywną bez wychodzenia z domu. W niektórych przypadkach zdobywanie pieniędzy na leczenie z pomocą prywatnych zbiórek nie zawsze jest wystarczające. Warto wtedy spróbować zachęcić do pomocy lokalne lub ogólnokrajowe firmy.

Wspomaganie zdobywania pieniędzy przez firmy. Jak je znaleźć?

Najprostszą metodą, dzięki której możemy znaleźć potencjalnego darczyńcę wśród firm, jest oczywiście przeszukanie internetu. Chcąc zachęcić firmy do udziału w zbiórce, należy przygotować się do tego w kilku etapach.

Po pierwsze najlepiej stworzyć listę firm, które chcemy poprosić o wsparcie. Po drugie dobrze jest przygotować treść wiadomości, jaką chcemy przekazać firmie w ramach zachęty do przyłączenia się do zbiórki. Dobrze jest napisać, na co zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki. Dobrze jest także wskazać w wiadomości link lub nazwę profilu zbiórki, na którą chcemy zdobyć fundusze. Warto także stworzyć ciekawy tytuł wiadomości, jaką kierujemy do firmy i zapisywać sobie nazwy firm i daty wysłania. Pozwoli to na łatwiejsze wysyłanie przypomnień o zbiórce w przyszłości. Często kluczową rolę w zachęceniu do udziału w zbiórce, pełni zamieszczenie w wiadomości imienia i nazwiska oraz zdjęcia, której dotyczy zbiórka. Więcej informacji tutaj: https://rehabilitacjaopole.pl/jak-zbierac-pieniadze-na-leczenie/. Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji przygotowało praktyczne wskazówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *