Materiały Partnera

Manekiny sklepowe – jaki rodzaj wybrać?

Rynek pełen jest ofert sprzedaży różnych manekinów sklepowych. Sprawdź, jakiego rodzaju manekina potrzebujesz!

Idealne manekiny sklepowe

Idealny manekin sklepowy to taki, który spełnia swoje funkcje. Nie każdy manekin nadaje się do każdej ekspozycji i każdego pomieszczenia. Najpierw pomyśl o rodzaju sprzedawanej odzieży, potem zastanów się nad wyborem rodzaju manekina sklepowego, którego potrzebujesz.

Najprostszy podział manekinów sklepowych to:

  • manekiny całopostaciowe: damskie, męskie, dziecięce – nadają się do prezentacji zestawów odzieży. Ich plusem jest możliwość prezentacji kilku ubrań na jednym manekinie sklepowym, a minusy to: duży rozmiar, duża waga. Zajmują sporą część powierzchni sklepu i są trudne w przenoszeniu.

  • nogi, ręce, głowy ekspozycyjne – to tzw. Body Forms. Zajmują niewiele miejsca, pozwalają na łatwą i szybką zmianę ekspozycji, są też niekłopotliwe w transporcie. Przydadzą się w prezentacji okularów, nakryć głowy, rękawiczek, skarpetek, rajstop, pończoch i biżuterii. Łatwe w przenoszeniu, zajmują mało miejsca i nadają się do ekspozycji tam, gdzie nie mieszczą się większe manekiny.

  • torsy ekspozycyjne – są dość uniwersalne, jednak nie są w stanie wyeksponować większej ilości ubrań. Łatwe w transporcie, można je ustawić w miejscach, w których nie zmieszczą się manekiny całopostaciowe. Są dobrym uzupełnieniem wystawionych manekinów całopostaciowych.

Manekiny sklepowe – na co jeszcze zwrócić uwagę

Okazuje się, że podział manekinów sklepowych ze względu na wielkość i funkcjonalność, nie jest jedynym podziałem. Przyglądając się manekinom sklepowym pod kątem zakupu, należy także zwrócić uwagę na:

  • rozmiar;
  • typ sylwetki;
  • szacowany wiek;
  • kolor skóry;
  • pozycję (statyczna, dynamiczna);
  • rodzaj tworzywa z jakiego został wykonany.

Dobór manekina sklepowego zależy od rodzaju sprzedawanej odzieży, np. przy ofercie strojów młodzieżowych należy wybrać manekin o sylwetce młodego człowieka, dynamiczny, a także zwrócić uwagę na przekrój kolorów skóry.

Manekiny sklepowe to świat mody, który ma też własne kolekcje. Warto zobaczyć je np. na: https://moremannequins.pl/, gdzie ilość i różnorodność zaskakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *