kobiety
Materiały Partnera

Zarabianie na blogu – wykorzystaj bazę czytelników

Obecnie niewiele jest dziedzin, których nie da się zmonetyzować. Podobnie jest z pisaniem bloga. Jeśli robisz to hobbystycznie, możesz też pomyśleć o tym, aby na tym zarabiać. Oczywiście nie wystarczy po prostu tworzyć. Musisz najpierw zbudować sobie bazę czytelników, dzięki której otworzysz sobie możliwości dalszego działania. Dowiedz się, co możesz zrobić, mając społeczność zgromadzoną wokół bloga.

​Promuj marki i zarabiaj na blogu

Jeżeli Twój blog ma wielu odwiedzających, być może zainteresują się nim marki, które będą chciały promować na nim swoje produkty. Za zrecenzowanie lub polecenie wyrobów danej firmy, dostaniesz wówczas zapłatę, najczęściej zależną od Twoich zasięgów. Pomyśl także o linkach afiliacyjnych. Umieszczając je we wpisach, możesz zarabiać na kliknięciach albo dostać prowizję od zakupu. Pamiętaj jednak, aby wybierać produkty, które faktycznie chcesz polecić. Inaczej Twój blog szybko straci reputację.

​Zarabiaj na blogu promując swój Patronite

Jeśli czytelnicy będą zadowoleni z treści, które dla nich tworzysz, mogą wspierać Cię finansowo. Załóż więc Patronite lub konto na jakiejś innej platformie, która umożliwia przesyłanie pieniędzy ulubionym twórcom. Nie będą to prawdopodobnie zawrotne kwoty, ale jeśli zbierze się więcej osób, może się okazać, że zbierze się całkiem niezła suma. Być może ludzie będą chętniej wpłacać, jeśli dasz im znać, na co zbierasz. Np. poinformuj, że planujesz kolejną wycieczkę, z której relację zdasz na blogu.

​Promuj swoje produkty i zarób dzięki nim na blogu

Masz smykałkę do biznesu i dużą wiedzę w jakiejś dziedzinie? W takim razie na blogu możesz promować się i budować swój autorytet. Dobrą reputację i grono czytelników wykorzystasz, a by zareklamować swoje kursy. Możesz również otworzyć sklep internetowy, gdzie będziesz sprzedawać produkty powiązane z Twoimi wpisami. Taki marketing ma szansę przełożyć się na zyski.

Sprawdź więcej opcji zarabiania na działalności blogowej: https://allebiznes.pl/jak-zarabiac-na-blogu/. W artykule znajdziesz sprawdzone wskazówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *